Як Видалити Зображення з Пошуку Google?

Як Видалити Зображення з Пошуку Google

У сучасному суспільстві наше життя оцифроване як ніколи раніше. Поняття конфіденційності має першочергове значення, але часто здається важкодосяжним. За час моєї роботи в компанії NonDetected, я постійно стикався і вирішував величезну кількість питань, пов’язаних з приватністю даних. Одне з питань, яке часто ставлять наші клієнти, це – як видалити зображення з Google.

У цій статті я детально викладу покрокову інструкцію з вирішення цієї проблеми. Так само додам приклади з реального життя і нашої практики. Геть суху теорію!

Зміст

  У чому необхідність видаляти зображення з результатів Google?

  Ви можете задатися питанням, чому необхідно видалити зображення з Google. Дозвольте мені згадати Сару, нашу клієнтку, яка виявила, що в результатах пошукової системи Google з’являється її застаріле професійне зображення, це були роботи її ранньої творчості, і вони не відповідали її нинішньому іміджу і бренду, викликаючи подив у її клієнтів.

  Вона була дуже зла на Гугл, і ніяк не могла домогтися видалення цих старих робіт.

  Але річ у тім, що в цій ситуації Google зовсім не ворог. Він просто індексує зображення з різних сайтів по всьому Інтернету, як старанний бібліотекар.

  Тому, щоб ефективно видалити зображення з Google, необхідно спочатку видалити його з першоджерела. Або скористатися одним із методів, якими я поділився в цій статті.

  Давайте ж почнемо з головного. Якщо ви бачите зображення в результатах пошуку Гугл, то необхідно знайти його джерело.

  Знайдіть джерело зображення

  Розуміння того, звідки взялося зображення, має вирішальне значення для процесу його видалення з Інтернету. Цим місцем найчастіше є веб-сайт, який першим завантажив і розмістив зображення, зробивши його видимим (відкритим) для індексації Google.

  Ми знайшли зображення, що ж робити далі?

  Зворотний пошук зображень у Google – це потужний інструмент, що допомагає визначити, де розміщено зображення. Давайте докладніше розглянемо, як же нам його використовувати:

  Використання Google Reverse Image Search

  Почніть із переходу на головну сторінку Google. Після чого натисніть на опцію “Зображення” у правому верхньому кутку екрана і перейдіть до Google Фото.

  Щойно ви опинитеся на сторінці Google Images, ви помітите рядок пошуку і значок фотоапарата в її правій частині. Натисніть на значок камери, щоб почати зворотний пошук зображень у Google Картинках.

  Завантажте або вставте URL-адресу зображення

  Тепер у вас є два варіанти – вставити URL-адресу негативного зображення або завантажити зображення з вашого пристрою. Якщо зображення збережено на вашому телефоні або комп’ютері, виберіть опцію “Завантажити зображення”, натисніть “Вибрати файл” і завантажте це зображення.

  Якщо зображення доступне в Інтернеті, просто клацніть на нього правою кнопкою миші, виберіть “Копіювати адресу зображення”, поверніться в Google Images і вставте скопійований URL у поле “Вставити URL зображення”.

  Вивчіть результати

  Вставивши URL-адресу або завантаживши зображення, натисніть “Пошук за зображенням”. Google видасть результати, що показують, де це зображення зустрічається в Інтернеті. Найімовірніше, ви знайдете різні сайти, на яких використовується це зображення. Ви можете вивчити ці посилання, щоб знайти першоджерело зображення.

  Визначення веб-сайту, на якому розміщено зображення, має величезне значення, оскільки це, як правило, найпряміший шлях до того, щоб видалити зображення з Google.

  Як уже говорилося раніше, Google індексує зображення, знайдені на різних веб-сторінках. Якщо оригінальне зображення видалено з сайту-хоста, Google рано чи пізно помітить цю зміну і видалить його з результатів пошуку.

  Працюйте з будь-якою пошуковою системою поетапно

  І так, ви виявили зображення і його джерело. Це перший і найважливіший крок у процесі видалення зображення з результатів пошуку Google.

  Однак майте на увазі, що в деяких випадках пошук першоджерела може зажадати додаткової “детективної” роботи, особливо якщо зображення було широко поширене в Інтернеті.

  Можливо, вам доведеться перевірити кілька сайтів, якщо вам зовсім не пощастило, то десятки сайтів, перш ніж ви визначите первинне джерело.

  Якщо ви скористаєтеся інструментом зворотного пошуку зображень Google, у вас з’явиться можливість простежити цифрові сліди (digital footsteps) зображення до його джерела. З нього можна і починати роботу над запитом на видалення, щоб у результаті прибрати зображення з результатів пошуку Google.

  Зв’яжіться з власником сайту

  Видалити Зображення з Пошуку Google

  Майже на кожному сайті є розділ або окремі сторінки “Зв’яжіться з нами” чи “Про нас”, які зазвичай розташовані в нижній частині головної сторінки.

  Саме на них часто вказується адреса електронної пошти або контактна форма, яку можна використовувати для зв’язку з вебмайстром.

  Поглибте ваш пошук

  Якщо ви не змогли знайти контакти на сайті, вам доведеться рити глибше. Ви можете скористатися службою пошуку WHOIS, яка може надати зареєстровану контактну інформацію про домен. Але як завжди є одне ВЕЛИЧЕЗНЕ АЛЕ.

  Майте на увазі, що не всі власники доменів воліють оприлюднювати свої контактні дані. Якщо їхні дані приховані від WHOIS, вам доведеться шукати в інших місцях. На жаль, трапляються випадки, коли можна піти не за тим “слідом” і знайти неправдиві дані.

  Щоб уникнути подібних ситуацій, краще звернутися за кваліфікованою допомогою до компаній, які видаляють зображення з пошуку Google або інших пошукових систем.

  Моделюємо ситуацію в якій ви все таки знайшли контакти, що ж робити далі?

  Після того, як ви визначили власника сайту і знайшли його контактну інформацію, необхідно скласти ввічливий і професійний лист із проханням про видалення зображення. Спочатку представтеся хто ви, потім вкажіть причину і найголовніше – мету вашого листа.

  Чітко сформулюйте своє прохання, вказавши конкретне зображення і URL, де воно знаходиться. Обов’язково поясніть, чому ви хочете видалити зображення.

  Приклад запиту на видалення зображень

  Ось спрощений приклад запиту:

  Тема: Запит на видалення особистого зображення з вашого сайту

  Шановний [власник/вебмайстер сайту],

  Мене звати [Ваше ім’я], і я пишу вам, щоб попросити видалити моє особисте зображення, розміщене на вашому сайті за адресою [URL]. Це зображення застаріле/спотворене/неправильно використане (виберіть вашу причину), і його присутність у мережі впливає на мене/мою репутацію таким чином…

  Чи не могли б ви видалити зображення з вашого сайту за першої ж можливості? Я дуже ціную вашу допомогу в цьому питанні.

  Дякую за ваше розуміння і супровід.

  З найкращими побажаннями, [Ваше ім’я].

  Використовуйте це тільки як зразок листа. Звичайно, ви завжди можете додати якусь інформацію зі свого боку, щоб надати листу індивідуальності.

  Що робити якщо все це не привело до результату? Настав час звернутися до Гугл.

  Зв’яжіться з Google для видалення зображень

  У ситуаціях, коли зв’язатися з власниками сайту не вдається або сайт більше не активний, Google пропонує корисний інструмент: “Видалити застарілий контент” (Remove outdated content). Цей інструмент дає змогу запросити видалення сторінки або URL-адреси фотографії з результатів пошуку Google.

  Щоб скористатися цим інструментом, вам необхідно:

  • Перейдіть на сторінку “Видалити застарілий контент”. Або введіть цю фразу в Гугл і натисніть за першим посиланням.
  • Введіть URL (веб-адресу) сторінки або зображення, яке ви хочете видалити.
  • Натисніть “Запросити видалення”.
  • Якщо ви побачите повідомлення “Цей вміст зник”, натисніть “Запросити видалення”.
  • Якщо ви побачите повідомлення “Вміст все ще знаходиться на сторінці”, натисніть “Залишити відгук”.

  Google зазвичай видаляє URL з результатів пошуку за двох умов: вміст було видалено з вихідного сайту (і сервер сайту повертає код стану 404 (Page Not Found) або 410 (Gone) HTTP), або якщо сторінка або зображення заблоковані файлом robots.txt, мета-тегом noindex.

  Важливо зазначити, що ці процеси досить складні, і для успішного видалення часто потрібне розуміння технічних аспектів і SEO.

  Помилка або непорозуміння можуть призвести до того, що запит буде відхилено або відкладено. Тому, незважаючи на те, що ви, безумовно, можете здійснити цей процес самостійно, в деяких випадках, варто звернутися за допомогою до фахівців, щоб забезпечити результат.

  Такі компанії, як NonDetected, спеціалізуються на роботі з онлайн-контентом і розуміють усі нюанси подібних запитів. Використовуючи наш досвід, ви можете прискорити процес і значно підвищити ймовірність успішного розгляду запиту на видалення.


  Remove Your Explicit Videos

  Видаліть зображення з Google!

  Наша компанія надає кваліфіковану допомогу у видаленні будь-якого типу інформації з різних онлайн-платформ і може допомогти вам зробити необхідні кроки для захисту конфіденційності в Інтернеті.

  Зверніться до нас за додатковою інформацією вже сьогодні. Ми завжди готові допомогти.


  Ми також надаємо постійну підтримку для управління вашим цифровим слідом (digital footprint), гарантуючи, що ваша присутність у мережі відповідає вашим особистим або професійним цілям і обмеженням.

  Заходи юридичного характеру

  У деяких випадках може знадобитися юридичний розгляд. Зазвичай це відбувається, коли власник сайту відмовляється видалити зображення, або якщо зображення використовується без вашої згоди, порушуючи ваші авторські права.

  Закон про авторське право в цифрову епоху

  Одним із важливих законів у таких випадках є Закон про авторське право в цифрову епоху (DMCA). Цей закон захищає власників цифрового контенту, надаючи їм можливість повідомити про порушення авторських прав.

  Ви можете подати в Google повідомлення про порушення закону DMCA, яке, якщо його приймуть, призведе до видалення контенту, що порушує права, з результатів пошуку Google. Але не все так просто, є низка необхідних моментів, які варто врахувати.

  Повідомлення DMCA має містити конкретні елементи, включно з вашою персональною та контактною інформацією, описом вашої роботи (у вашому випадку зображення), права на яку було порушено, місцезнаходженням матеріалу, що порушує ваші права, підтвердженням достовірності вашої заяви (під відповідальність за неправдиві свідчення), а також вашим електронним або фізичним підписом.

  Право на забуття

  Для громадян Євросоюзу ще одним актуальним нормативним актом є “Право на забуття”, яке дозволяє особам вимагати від пошукової системи Google та інших пошукових систем видалення зі списку певних результатів про них.

  Запобігання індексування зображень у майбутньому

  Щоб запобігти появі небажаних або негативних зображень у Google у майбутньому, можете скористатися такими порадами:

  Керуйте налаштуваннями соціальних мереж

  Соціальні мережі це основні джерела персональних зображень, що індексуються Google. Обов’язково налаштуйте параметри приватності, щоб ваші фотографії могли бачити тільки ваші друзі або схвалені вами люди. Не залишайте шансів таким зображенням потрапити в результати пошуку Google.

  Дійсно, подумайте про те, щоб зробити свій профіль приватним. Таким чином, ви зможете видалити фотографії з результатів пошуку зображень ще до їхньої появи.

  До речі, я нещодавно написав кілька статей, які можуть допомогти вам у разі, якщо ви хочете видалити з пошукових систем свої старі акаунти в соціальних мережах або якщо ви просто хочете видалити з пошукових систем особисті дані, які “підтягує” з соціальних мереж.

  Нижче я ділюся з вами посиланнями щодо різних соціальних мереж:

  Трохи відволіклися, тепер давайте повернемося до поточної статті.

  Будьте обережні під час обміну фотографіями

  Завжди думайте, перш ніж надсилати фото. Щойно зображення потрапляє в Інтернет, його важко повністю видалити з Google. Якщо ви не хочете, щоб зображення з’являлося в результатах пошуку Google, не розміщуйте його на загальнодоступних інтернет-платформах.

  Уникайте необдуманих дій. Навіть якщо ви в приватному порядку ділитеся, наприклад, відвертим відео або іншими типами інтимного контенту, це не гарантує, що в один прекрасний день це не буде десь опубліковано.

  Проте, якщо ви зіткнулися з такою проблемою, NonDetected допоможе видалити порно з помсти, так само відоме як “порно в помсту”, та інші види інтимного контенту, які поширюються в мережі без вашої згоди.

  Не давайте іншим порушувати ваші особисті права. Ми вам із цим допоможемо.

  Використовуйте водяні знаки (watermarks) і цифровий підпис

  Якщо ви ділитеся зображенням, і ви б не хотіли, щоб його використовували без вашого дозволу, подумайте про додавання водяного знака або цифрового підпису. Немає гарантії що це запобіжить поширенню зображення, але точно допоможе підтвердити ваші авторські права.

  Ознайомтеся з політикою сайту перед завантаженням зображень

  Якщо ви ділитеся зображенням на сайті (завантажуєте його), обов’язково прочитайте політику сайту щодо використання та обміну зображеннями. Деякі сайти можуть заявити про право власності на ваш контент після його розміщення, тому важливо заздалегідь ознайомитися з політикою.

  Видалення метаданих з ваших зображень

  Метадані можуть містити особисті дані, наприклад, місце, де було зроблено фотографію. Існує кілька інструментів і програм, які дають змогу видалити метадані з ваших зображень, перш ніж ви поділитеся ними в Інтернеті.

  Запит на видалення небажаних зображень

  Якщо ви виявили, що ваше зображення розміщено без вашої згоди, сміливо звертайтеся до власника сайту з проханням видалити його. Якщо це не спрацює, використовуйте інструмент Google “Видалити застарілий контент” як запасний варіант.

  Ваша присутність онлайн – це постійний процес. Ці методи можуть значною мірою запобігти появі небажаних зображень у результатах пошуку Google і забезпечити вашу конфіденційність в Інтернеті.

  Ви готові видалити зображення з результатів пошуку Google?

  Тепер ви знаєте, як видалити зображення з результатів Google. Так, управління своєю конфіденційністю в Інтернеті, зокрема видалення зображень із результатів пошуку Google, може здатися непрохідним лабіринтом. Однак за наявності необхідних знань і рекомендацій це цілком здійсненно.

  Хоча ця стаття є хорошим початком, ваш шлях до збереження приватності в Інтернеті на цьому не закінчується. На цьому блозі ми ділимося корисною інформацією та доступними інструментами і ресурсами, які допоможуть вам зникнути з мережі.

  Не соромтеся звернутися по допомогу

  Команда NonDetected завжди готова допомогти вам у захисті вашої онлайн присутності. Тому що в епоху інформації забезпечення конфіденційності – це не просто можливість, це необхідність.

  Ми можемо допомогти видалити більшість зображень з результатів пошуку Google. За необхідності, ми так само позбудемося вашої особистої інформації, чи то зображення, відео, фудто, чи то текст, який ви виявили в мережі.

  І пам’ятайте: у світі цифрових технологій ваша пильність – найкращий захист.

  Ця стаття доступна на інших мовах:

  🇬🇧 🇪🇸


  МИ ЗНАЙШЛИ:
  о
  Докладніше про результати пошуку. Це безкоштовно.